tomasz-nowacki

: Szybka gotówka, czy pułapka?

Niedawno czytałem artykuł o takim właśnie tytule. Oto jego część:

Kredyt w koncie (powszechnie nazywany odnawialnym) to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób potrzebujących nagle sporej - znacznie przewyższającej możliwości standardowego debetu – gotówki. Korzystając z niego stale, trzeba jednak uważać, żeby nie wpaść w pułapkę kredytową.

Uruchomienie takiego limitu kredytowego w koncie jest na pewno sensowną alternatywą dla znacznie droższych kredytów sezonowych, np. świątecznych. Podczas takich „kampanii przedświątecznych” banki kuszą nas niskim oprocentowaniem, nabieramy się za to na wysokie prowizje i opłaty dodatkowe.

Tymczasem w przypadku kredytu odnawialnego sprawa jest jasna – oprocentowanie jest przystępne, zasady korzystania z niego – przejrzyste, prowizja – do przeżycia.

Jedyny i największy minus takiego rozwiązania to przyzwyczajenie. Jeżeli bowiem korzystamy z kredytu odnawialnego stale i bez kontroli, to po jakimś czasie zaczynamy ciągle żyć na kredyt, nigdy nie wychodząc z dołka lub wychodząc tylko na chwilę i zapadając się jeszcze bardziej.

Jaki jest Państwa stosunek to tego typu pożyczek oraz jakie macie doświadczenia?
Pozdrawiam

andrzej.kowalski

Odp: Szybka gotówka, czy pułapka?

Myślę, że nie jest to pułapka i to, co zostało opisane może się zdarzyć owszem, ale w równym stopniu, jak w innych kredytach. Zdarzyć się tak może albo jeśli jesteśmy nieodpowiedzialni, albo jeśli zdarzą nam się jakieś kłopoty finansowe.
Według mnie każdy myślący człowiek nie powinien popaść w taką sytuację.

adrianna

Często biorę kredyt odnawialny, bo jest bardzo dobry. Dostaję go szybko i bezproblemowo. Najczęściej na sumy do 2000 złotych. Czasem na wczasy, zdarzyło się, że na płaszcz. Zawsze spłacam w krótkim czasie, wiec nie mam większych problemów. Jestem zadowolona z owych kredytów ...

ekspert

To złe określenie. Jest to kredyt, jak każdy inny z tym, że można go dostać łatwiej i z poziomu konta. Często ludzie biorą go tak, jak Pani mówiła na drobne wydatki i dlatego jest bardzo wygodny. Czy to pułapka? Nie. Może być pułapką, jak każdy inny.

misiek

tomasz-nowacki napisał:

Jedyny i największy minus takiego rozwiązania to przyzwyczajenie. Jeżeli bowiem korzystamy z kredytu odnawialnego stale i bez kontroli, to po jakimś czasie zaczynamy ciągle żyć na kredyt, nigdy nie wychodząc z dołka lub wychodząc tylko na chwilę i zapadając się jeszcze bardziej.

I taki jest ukryty cel oferty tego typu kredytu. Banki najbardziej lubią ludzi w niekończącej się dziurze zadłużenia. A kredyt odnawialny jest w mirę bezpieczny dla banku, zminimalizowane ryzyko, stałe dochody.

arkzawiercie

mimo wszystko ciekawą ofertę kredytu odnawialnego w koncie ma mBank:
http://profidoradca.systempartnerski.pl … ialny.html

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl