Pr0miL

: Nr konta a dane odbiorcy

Witam,

Czy jest możliwość, że zostanie zaakceptowany przelew (online) w przypadku, kiedy do nr konta przypisuje fikcyjne dane odbiorcy...?

Jestem ofiara oszustwa, a dokładniej wyłudzenie pieniędzy przez internet...
Przelałem pieniadze na wskazany nr konta bankowego i dane odbiorcy (imie nazwisko, adres)... Czy dane które wpisalem do przelewu moga okazać sie fałyszywe...? Czy w przypadku falszywych danych bank ma obowiazek odrzucić przelew...? (w moim przypadku przelew zostal zrealizowany) - czyli moge mieć pewność, że dane sa prawdziwe...?

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna_SS

Odp: Nr konta a dane odbiorcy

Wydaje mi się, że wcale nie muszą to być prawdziwe dane. Ta osoba mogła przecież podać błędne czy też fałszywe dane już zakładając konto. Poza tym nie wydaje mi się, że przy błędnych danych przelew i tak dojdzie. Ja nie zawsze podczas dokonania przelewu wpisuję wszystkie dane a i tak zawsze jest on realizowany.

Dowiedz się jakie są największe minusy Providenta

primera

dokładnie przelew zawsze zostanie zrealizowany nawet przy błednych danych, wazne zeby nr konta był dobry

golfiko

potwierdzam, juz nie raz wpisywałem nie prawidłowe dane a przelew i tak doszedł

odzież ciążowa - odzież ciążowa    materace - materace

marcinna102

I ja potwierdzam, jest tylko jeden wyjątek jeżeli jest to przelew walutowy. Wtedy każdy jest sprawdzany ręcznie przez pracowników banków. W takim wypadku przelew zostanie cofnięty do nadawcy.

--
W życiu pewne są tylko śmierć podatki

termi

Tylko przy wpisywaniu nie poprawnych danych trzeba wziąć pod uwagę to że mogą być potem problemy przy ewentualnej reklamacji np. z powodu wpisania nie poprawnego numeru konta. Ale na ogół nie będzie żadnych problemów.

konto bankowe
Wszystko co trzeba wiedzieć o Darmowych Kontach Bankowych

konto

Najwazniejszy jest nr odbiorcy, inne dane sa rzadko sprawdzane przez banki.

bankowiec

Tak naprawdę dane odbiorcy nie mają większego znaczenia. Liczy się poprawnie wpisany numer konta.
Na tematycznym forum pisano o przypadku banku smart gdzie taki przelew cofnięto z opóźnieniem. Nie wiem jak jest w innych bankach ale taka sytuacja może się zdarzać.

Przedstawiam konto, które jest darmowe od ponad 10 lat. Nie trzeba go zbyt mocno reklamować.

Zalety bezpłatnego konta w mBanku:
* 0 zł za założenie konta
* 0 zł za korzystanie z konta
* 0 zł za przelewy przez Internet
* 0 zł za wypłaty z ponad 5000 darmowych bankomatów w Polsce
* 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą
* 0 zł za pobranie gotówki kartą w kasie sklepu
* i wiele więcej sprawdź:
http://firmaczyinwestowanie.blox.pl/html

Ostatnio zmieniony przez bankowiec (2019-01-16 16:14:10)

sedno

Najczęściej nie zostaną wyświetlone.

Kupowanie przez internet stało się powszechne. Teraz nikogo nie dziwi zakup galanterii i dodatków online. Sam odkryłem niedawno sklep z męskimi paskami skórzanymi https://pasekownia.pl oferujący wyroby naprawdę wysokiej jakości. Wykonane zgodnie ze sztuką klasycznej i ponadczasowej elegancji. Takie niszowe marki i manufaktury to przyszłość ekskluzywnych produktów dedykowanych dla wymagających klientów. Paski męskie do spodni męskich muszą odznaczać się jednocześnie wytrzymałością i jakością. Podkreślając charakter osoby je noszącej. Pełniąc jednocześnie funkcję użytkową, podtrzymując spodnie. Jak również ozdobną, dodając mężczyźnie prestiżu i będąc ważnym elementem stylizacji.

Sklepy takie jak Pasekownia są coraz częściej odwiedzane przez świadomych swoich potrzeb ludzi sukcesu. Dla których elegancki pasek, zegarek i buty to podstawa dobrego wizerunku w środowisku biznesowym.

Ostatnio zmieniony przez sedno (2019-06-04 16:54:46)

finansenaplus

Sprawdzałem i taki przelew przejdzie bez problemu.