klaudia84

: Konto dla gimnazjalisty

Witam,

Chciałabym się poradzić w sprawie założenia konta osobie niepełnoletniej (mojemu bratu). Chłopak ma 15 lat i często gęsto do swoich przelewów eksploatuje moje konto, co niestety mi nie odpowiada (do pewnego czasu pozwalałam mu na to).
Brat głównie korzysta z portali bukmacherskich, allegro, jakieś zarabianie w internecie (klikanie w banery), słowem korzysta z takich portali, które wymagają posiadania konta osobistego.
Jaki Państwo możecie poradzić bank, który najlepiej nadawałby się dla osoby 15-letniej, która nie ma żadnych zarobków (ewentualne wygrane w zakładach bukmacherskich, oraz marne grosze z tego całego "zarabiania w internecie")? Rzecz jasna chcę, aby konto miało ograniczenia np. w jednorazowo wypłacanej kwocie itp.
Może Wasze pociechy korzystają z jakiegoś konta młodzieżowego? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam

Ona25

Odp: Konto dla gimnazjalisty

Z tego co przeczytalam Pani brat ma ukończone 15 lat, więc może mieć konto osobiste (dla młodzieży) w Inteligo.
Inteligo jest to typowe konto internetowe charakteryzujące się szybkimi transakcjami, poza tym we wszystkich placowkach i bankomatach banku PKO BP SA. nie ponosi się prowizji za wypłacane kwoty (pisze Pani, że wpływy są niewielkie, więc cenna jest każda złotówka), otrzymuje się kartę Visa Electron, ktora umożliwia płatności w internecie, a formalności co do założenia konta załatwi Pani przez internet oraz w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem. Drugą ważną (w tym przypadku chyba najważniejszą rzeczą) jest fakt, że konto to prowadzi się praktycznie bezpłatnie.
Pozdrawiam

blondyneczka_83

Chciałabym poprawić użytkownika Ona25, ponieważ ja mam konto w Inteligo i płacę 4,99zł za prowadzenie konta + 0,99zł za kartę.
Nie wiem czy tak samo jest w przypadku kont młodzieżowych, ale ja płacę za utrzymanie konta (jestem pełnoletnia).

klaudia84

Hmmm powoli zaczynam się przekonywać do tego konta Inteligo, aczkolwiek nie rozumiem jednej rzeczy, którą  napisała Ona25. Chodzi mi o to, że skoro składam wniosek o założenie konta drogą internetową, to jaka później odbywa się rozmowa telefoniczna? Z kim? Po co? Przecież chyba wszystkie informacje wypełniam przy zakładaniu konta.
Można jasniej?

czereśnia

Polecam IzzyKonto w mBanku,które ma dwóch użytkowników czyli oprócz brata np. ty tez mozesz kontrolowac transakcje i oczywiście jest zupełnie darmowe

klaudia84

Czereśnia, orientujesz się może w prędkościach wykonywanych transakcji za pośrednictwem tego konta?
Ja w dalszym ciągu go nie założyłam, ponieważ zwlekam z tym aż znajdę na prawdę dobre konto. Powiedz, czy konto Izzy jest również szybkie jak np Inteligo?
Na plus zasługuje to, że jak napisałeś jest darmowe!

czereśnia

nie orientuje się dokładnie jak długo to trwa,ale wiem że przelewy realizowane są w mBanku 2 razy w ciągu dnia,więc powinno być podobnie,ale głowy nie dam.

--------------
wakacyjne powroty

Ostatnio zmieniony przez czereśnia (2009-09-03 14:57:02)

klaudia84

Wielkie dzięki za odpowiedź smile
Przyznam, że poczytałam troszkę na temat tego konta i rzeczywiście jest ono prowadzone na preferencyjnych warunkach. Chyba jednak zdecyduję się na IZZY.....

piotr misiurek

i słusznie, według mnie konto IZZY w mBanku jest najlepszym tego typu na rynku. Główną tego zaletą jest jego całkowita darmowość i możliwość kontroli przez opiekunów. A Inteligo, chociaż w powszechnej świadomości też uchodzi za postępowe konto internetowe za darmoszkę, to jednak jest płatne. Symbolicznie, bo symbolicznie, ale ja wolę symbolicznie nie płacić

studenckie

Najtańszym kontem dla młodzieży niepełnoletniej jest izzykonto mbanku

tomekopalowicz

Polecam konto w Kredyt Banku - Ekstrakonto junior. Jest to doskonałe konto, Umożliwja młodym ludziom którzy nie ukończyli 18 roku życia założyć własne konto. W Polsce wielu niepełnoletnich osób pracuje dorywczo lub na umowne zlecenie, Pracodawca często wymaga numeru konta więc ta oferta jest jak najlepsza dla młodych ludzi.Konto jest tanie w utrzymaniu a Kredyt Bank ma wiele placówek w naszym kraju.Sam osobiści posiadam Ekstra konto Junior i jestem z niego zadowolony Polecam je wszystkim.

http://www.finansosfera.pl/porownanie-k … a&f=ff

bankowiec

Polecam mBank na pierwsze konto, czyli aktualnie osobiste i praktycznie darmowe ekonto. Zawarte przez klientów dotychczas umowy z bankiem pozostają nadal wiążące, ważne i nie wymagają dodatkowego podpisywania aneksów. Wiem, że opinie o mbanku są zróżnicowane, ale przeważają pozytywne.

Dostawcą bankowych usług, jak i stroną dotychczasowych umów o produkty finansowe pozostaje, jak dotąd właściciel. Produkty kredytowe i usługi w zakresie oszczędnościowym otrzymały już nowe nazwy. Teraz ekonto mbank podzielił na rachunki standard i plus. Szczegóły odnośnie modyfikacji znajdziesz w witrynie instytucji finansowej, choć część z nich jest opisana również na forum mbanku w powiązanych wątkach. Wszystkie dotychczasowe karty płatnicze (debetowe i kredytowe) wydane w ramach dotychczasowych kont osobistych, pozostają ważne do wygaśnięcia ostatniego dnia miesiąca wskazanego przez bank na Twojej karcie.

Udogodnień jest więcej, ponieważ nie zmieniają się także kod PIN ani też przypisane limity transakcyjne. Wszystkie wydane już przez bank karty kredytowe i debetowe, tak jak dotychczas wznawiane będą w już w nowych barwach usługi Bankowe. Obecne na rynku sklepy będą również oferować wybrane produkty bankowe, w tym m.in. darmowe konto czy podstawowy limit odnawialny.

Ostatnio zmieniony przez bankowiec (2017-12-26 22:24:45)

finansenaplus

Przydatne informacje, dzięki wielkie :-)
Sprawdź jeszcze w sieci opinie o nest koncie jako dobrym i prostym materiale na rachunek osobisty bez opłat.

Ostatnio zmieniony przez finansenaplus (2018-09-26 21:02:59)