maria

: JAK DOSTARCZAJA KARTY I PIN ?

W jaki sposób bank dostarcza karty płatnicze  i kody PIN . Czy jest on znany tylko posiadaczowi karty czy kto inny tez ma do niego dostęp?

szymon

Odp: JAK DOSTARCZAJA KARTY I PIN ?

To w jaki sposób jet produkowany kod PIN nie daje mozliwosci poznania gop rzez inna osobe, włączajac w to pracownika banku. Jest on drukowany losowo ipakowany w specjalne koperty. Tak wiec raczej nikt nie ma wnie wglądu. Wieksze oburzenie budzi wemnie sam fakt dostarczania ich do adresata. A mianowicie to ze w odstepu paru dni przysyłaja listem zwykłaym karte i PIN. Tu coś jest nie tak.

Piotr

karty wysyłane są do klienta listem zwykłym, ale  wszystkie dostarczane karty są nieaktywne. A więc do momentu aktywacji nie można nimi przeprowadzać żadnych operacji. Wiec mozemy byc spokojni. A jesli nadal ktos boi sie o swoje bezpieczeństwo to zawsze moze zmienic PIN w bankomacie na wymyślony przez siebie.

mandy00

ja się tam nawet cieszę,że pin przychodzi pocztą.Nie miałabym czasu chodzić po bankach.

czereśnia

w polbanku dostałem kartę i pin podczas zakładania konta i jest moim zdaniem najlepsze rozwiazanie

--------------------------
sporty plażowe

Ostatnio zmieniony przez czereśnia (2009-09-03 14:58:32)

bankówka

czereśnia napisał:

w polbanku dostałem kartę i pin podczas zakładania konta i jest moim zdaniem najlepsze rozwiazanie

--------------------------
sporty plażowe

Ja natomiast dostałam tylko katre, kiedy zakładałam konto, a san PIN dostarczono poczta za kilka dni.

endy

Ja w pkobp dostałem poczta wszystko ale troszke do długo trwało zanim karta do mnie trafiła

nieruchomości Poznań - nieruchomości Poznań       
projekty domów - projekty domów

alek33

większośc banków decyduje się na dostarczenie droga pocztową karty wraz z pinem

bramy garażowe - bramy garażowe             
balustrady - balustrady

stiepan7

troszke ryzykowne te wysyłanie kart wraz z pinem poczta ale już tak jest

zespół na wesele - zespół na wesele         
tablice interaktywne - tablice interaktywne

jacoll

no fakt jakies ryzyko jest ale zgadza sie wszystko leci poczta ale sa takie banki co daja chyba na miejscu osobiscie

drzwi wewnętrzne - drzwi wewnętrzne

bank

NIektore banki zaczynaja juz karty debetowe i karty kodow wysylac kurierem.
wg mnie jest to duzo bezpieczniejsze niz poczta

craft

na pewno jest bezpieczniejsze niż poczta, na poczcie bardzo często listy znikają

odzież reklamowa - odzież reklamowa    automatyczne skrzynie biegów - automatyczne skrzynie biegów

pracownik

mbank zdaje się ze wciąz dostarcza karty debetowe poczta, po tym jak umowa zostanie podpisana przez kuriera.
Zreszta w pko i bz wbk jest podobnie.

Katarzyna_SS

mBank dostarcza umowę oraz kartę przez kuriera natomiast PIN ustalamy sobie sami podczas rejestracji na nasze konto internetowe smile

Dowiedz się jakie są największe minusy Providenta

cobra11

i mBank chyba zrobił to najbezpieczniej i najrozsadniej

programy lojalnościowe - programy lojalnościowe

Bankowy

moim zdaniem PIN klient powinien mieć możliwość ustalenia w bankowości internetowej. bank dostarczałby tylko kartę. I po kłopocie.

termi

W BZWBK kilka lat temu było tak ze przy podpisaniu umowy dostałem pin a kartę tydzień później pocztą

konto bankowe
Wszystko co trzeba wiedzieć o Darmowych Kontach Bankowych

Zbigg

Mam konto w mBanku i karty docierają nie kurierem, jak pisze Katarzyna_SS, lecz normalną pocztą. Z tym, że nadawcą jest jakieś tam centrum wysyłkowe, które nikomu nic nie mówi, więc nie wiadomo co jest w środku a adres nadawcy wskazuje raczej na reklamowy spam niż przesyłkę z banku, więc nie wzbudza zainteresowania wink A aktywację karty i PIN ustanawia się po zalogowaniu do bankowości internetowej, więc jeśli ktoś wszedłby w jej posiadanie to chyba nic nie zdziała.

Sposobem na czyste ściany jest antygraffiti i mycie elewacji.

Kreda

Karty i PIN przeważnie dostarczają pocztą, choć np. w PKO BP że karty idą listem poleconym z podpisem odbioru, ale PIN idzie już listem zwykłym.

Na pewno nie ma takiej sytuacji, że karta i PIN są w jednej przesyłce.

konto

Ter coraz wiecej banków dostarcza karty kredytowe poprzez kuriera bo poczta to wszystko za długo idzie.

anias

Zwykłe karty debetowe nadal dostarczają pocztą

Tani kredyt hipoteczny: zdolność kredytowa, kredyty mieszkaniowe w pln i euro.

bankowiec

Miałem dostęp cały czas

Aniaa

Dla mnie wysyłanie karty i pinu osobnymi listami jest bardzo uciążliwe. Mimo iż chcę używać karty to nie mogę, bo wciąż czekam na pin. Jednak za serce chwycił mnie mBank. Karta przychodzi pocztą, ale pin ustaliłam sama na stronie internetowej i wszystko sprawnie, szybko poszło smile