Filip Kosiorowski

: prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Wydaje mi się że zostawienie rynku ubezpieczeń zdrowotnych samemu sobie dobrze wpłynęłoby na jego rozwój. Przecież to pacjent najlepiej wie gdzie się chce leczyć, a centrum medyczne wie na co potrzeba wydawać. Dzięki temu nie trzeba mieć jednych urzędników do przyjmowania pieniędzy, drugich do pilnowania kto jest ubezpieczony a kto nie, trzecich do wyliczania ile jaka usługa kosztuje, no i tych czwartych którzy łaskawie przekazują pieniądze pacjentów do danego szpitala. Ile urzędników się dzięki temu może wyżywić! Podoba mi się model jaki nieśmiało zaczyna pojawiać się na polskim rynku usług medycznych. Ubezpieczenia dla firm. Przykładem może być Medicover. Sami zabiegają o klientów, wyznaczają składki uzależnione od zakresu oferowanych świadczeń. Wystarczy tylko przeciąć pępowinę by zwolnić tak ubezpieczonych od płacenia ZUS i mamy reformę zakończoną. Niestety kto zatrudni wówczas armię urzędników (czytaj : znajomych króliczka). Dlatego politycy ciągle mieszają by było po ichszemu. Co gorsza nie dotyczy to tylko Polski. Na dość dobrze ukształtowany rynek ubezpieczeń w USA też ostatnio administracja Obamy położyła swoja reformatorską łapę. Cóż dziel i rządź!

sedno

Odp: prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Reforma systemu opieki zdrowotnej jest bardzo potrzebna. Obecnie płacimy wysokie składki co miesiąc a pieniądze przepadają i czekamy w wielomiesięcznych kolejkach do specjalistów.

Mój profil
http://zforum.pl/User-sebeko

dozorca18

No żeby jeszcze oni Cię wyleczyli, a ty musisz i tak sam robić sobie dodatkowe badania i dowiadywać się od innych lekarzy opinii na temat twojego zdrowia, bo na jednym lekarzu nie można poprzestać

Wykorzystaj możliwości BigData integracja danych

bankowiec

Nie wiedziałem że to aż tak skomplikowane.