bufetowa

: doradca dla firm

Gąszcz przepisów, które na dodatek ciągle się zmieniają powoduje, że często by podjąć jakąś decyzje tracimy mnóstwo czasu, a przecież nie mamy go za dużo. Co gorsza nie gwarantuje to najlepszego rozwiązania. A może szkoda na to czasu i lepiej związać się z jakąś firmą doradczą? Może dla przykładu sprawę zakupu samochodu powierzyć zewnętrznej firmie doradczej http://taxcare.pl/finansowanie/kredyt-samochodowy . Może zamiast samochodu lepiej wziąć w leasing motocykl ?

buchalter

Odp: doradca dla firm

Czy posiadanie auta zawsze się opłaca. Czy to nie jest jak z naszym psem. Karmimy go, dbamy, robimy badania okresowe, szczepienia. Jak choruje to chodzimy do lekarza. Więc ciągłe wydatki. Podobnie z samochodem, tyle tylko pies się do nas przytuli, a samochód co najwyżej nie będzie chciał zapalić. 
Jak zrobisz dokładne przeliczenie z jednej strony kosztów: napraw, przeglądów, kosztów eksploatacji, utrata na wartości, a z drugiej strony przejechanych kilometrów to nie bardzo będzie się to kalkulować. Załóżmy że robisz rocznie 8000 km. To jest i tak więcej ile w ubiegłym roku zrobił marszałek Sikorski, a wg pieniaczy z PiS to jest dużo. Jeżdżąc taksówką wydałbyś około 16 tyś zł. W prywatnym samochodzie wydasz na paliwo około 3000 zł, na ubezpieczenie 2500 zł, przeglądy 1000 zł, eksploatacja 3000 zł, utrata na wartości i kredycie około 10000 zł, płatne parkingi 1200 zł  czyli jakieś 20,7 tyś. Oczywiście jeżeli masz już stałego taryfiarza to negocjujesz cenę. Jeżeli prowadzisz firmę i chcesz odliczać koszty, to transport obcy jest całkowicie odliczalny.  Łącznie z VAT! Poza tym jak nie masz samochodu to jesteś wolny więc czasem dostrzeżesz inne środki lokomocji niż taksówka. Przecież metrem, autobusem, tramwajem, pociągiem jest jeszcze taniej. Oczywiście są chwile gdy musisz mieć do dyspozycji samochód na dłużej nic przejazd z jednego punktu do drugiego. wówczas są wypożyczalnie samochodów. W niektórych też można utargować zniżkę dla firm https://aleo.com/pl/firmy/logistyka-i-pojazdy .

karol77

Odp: doradca dla firm

O moje wydatki dba firma https://www.tmf-group.com/pl-pl/service … nalxpense/ Technologia zmieniła sposób, w jaki zarządzamy naszymi wydatkami. Wiele procesów wymagających skrupulatnego i ręcznego sprawdzania arkuszy kalkulacyjnych oraz wpływów, które były kiedyś realizowane przez zespoły back office, jest przenoszonych do bardziej wydajnych systemów informatycznych. Dzięki temu specjaliści ds. finansów mogą odgrywać strategiczną rolę w bieżącej działalności.

Atola

Odp: doradca dla firm

Taxcare daje radę. Choć jak o każdej firmie, krąży wiele opinii. Lepsze i gorsze.

Przezorny zawsze porządnie ubezpieczony.