Hektor

: Maksymalny wiek kredytobiorcy

Czy jest określony max wiek kredytobiorcy. Jakie zabezpieczenia stosują banki?

arkzawiercie

Odp: Maksymalny wiek kredytobiorcy

Przy kredytach gotówkowych nie ma określonego górnego wieku pożyczkobiorcy. Inna sprawa przy kredytach mieszkaniowych, ale to odrębny temat.

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

Marek Sz.

Wydaje mi się, że jednak jakieś ograniczenia wiekowe każdy bank stosuje. Wiem, że w instytucjach pozabankowych taka granica to zwykle 70 lat.

Ubezpieczenie OC - dowiedz się wszystkiego!

arkzawiercie

Osoby starsze, przymierzające się do zaciągnięcia pożyczki gotówkowej, nie powinny się zamartwiać o swój wiek. To nie wiek lecz grubość portfela jest tu główną kartą przetargową.
O ile w przypadku kredytów hipotecznych liczba lat ma duże znaczenie, tak w przypadku kredytów konsumpcyjnych większość banków nie ma górnego limitu wieku. Co ważne, przeszkód nie stawiają te instytucje, które faktycznie są gotowe pożyczyć pieniądze.
W gronie banków z barierą wiekową najniżej jest ona usytuowana w Polbanku i MultiBanku (70 lat). W Millennium górna granica wynosi 74 lata, w Pekao 75 lat, a w Euro Banku 79 lat.
Jeśli chodzi o formalności towarzyszące udzielaniu kredytów, to po wejściu w życie Rekomendacji T starszy klient uzbrojony w odcinek emerytury lub renty ma wręcz przewagę nad resztą społeczeństwa.
W sytuacji, gdy banki nie mogą dawać kredytu na dowód, od osób pracujących muszą domagać się zaświadczeń o dochodach i później je weryfikować, co wcale nie zawsze jest proste. Emerytom i rencistom wystarczy pokazanie odcinka otrzymywanego świadczenia.

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

marmoon

Też wydaje mi się, że nie ma wieku dla osób biorących kredyty. Niekiedy nawet banki zachęcają starszych do takich operacji, licząc, że będą mogły potem przejąć należące do tych osób nieruchomości, sztabki inwestycyjne czy inne dobra.

artsar9620

W Credite Agricole maks to i sto lat ale nie sądze żeby powyżej 75 roku tam ktoś dostał
W alior do 80 roku życia
Inne to maks 75 lat, nawet jeśli w statusie mają "brak ograniczeń" wtedy jeśli klient ma 75 lat to dostanie na maksymalnie rok jak w BGŻ czy PKO BP

zamów pożyczkę bez BIK: http://bezbik365.pl
wszystko o kredytach i pożyczkach: http://poprostukredyty.pl

Kreda

Zwykle jest to 70 lat, ale są banki gdzie nie ma granicy. Tylko należy wtedy mieć ubezpieczenie. Wiadomo starość nie radość i człowiek jest bliżej końca, no i bank chce się jakoś zabezpieczyć.

finansenaplus

Po ponad roku przygody z bankiem absolutnie odradzam.
MINUSY:
-aplikacja mobilna fatalnie działa na Ipadzie pod IOS i smartfonie z Androidem (zawieszanie się, błędy, wadliwe formularze dla przelewów zagranicznych) – horror!

-Bank jest tak niszowy, że w większości portal transakcyjnych sklepów internetowych dla opcji szybkiego przelewu znajdziecie każdy bank, ale akurat nie ten

-Praktycznie zerowa komunikacja z klientem – np. bank zablokował mi kartę z powodów bezpieczęńtwa, bez poinformowania, ani bez najmniejszej informacji w portal transakcyjnym (karta cały czas miała status „AKTYWNA”, ale odrzucało wszystkie zakupy internetowe – trzeba było dzwonić na infolinię, a konsultantce zajęło dobre 10 minut odkrycie, że karta rzeczywiście została zablokowana.

-Dla przelewów walutowych między kontami tej samej waluty domyślnie ustawiona jest waluta PL, co jest prymitywną zagrywką większości polskich banków, liczących na to, że ciemne polaczki się nie zorientują i przewalutuje im przelew dwukrotnie po zdzierczych stawkach bankowych – przykro widzieć, że BANK się niczym tutaj nie wyróżnia
Czytałem na forum o vivusie http://bankeros.pl/watek-Darmowa-po%C5% … -w-Vivusie że też nie współpracują z tym bankiem.

-rok temu bank zachęcał totalną darmochą i brakiem prowizji, ostatnio jednak opłaty narosły jak grzyby po deszczu (w tym prowizje dla przelewów walutowych w Polsce, między bankami w Polsce!)

-…nie wiem już, jakie słowa zostały na określenie ich automatycznej sekretarki z darmowego syntezatora „Ilona”…w to się wierzyć nie chce. Mój zakład fryzjerski stać na sekretarkę z ludzkim głosem, czy wam jest nie wstyd??
Ta sekretarka mnie odrzuciła na samym początku i żałuję, że nie posłuchałem swojej intuicji, bo trzeba było spiep. od nich na kilometr

Buczak

zdaje się jest to 71 lub 72 kata, chociaż jeśli wcześniej regularnie spłacałeś zadłużenie w danej firmie/banku to fakt że udzielą ci kredytu jest cakiem prawdopodobne

konkol

Jeśli chodzi o chwilówki, to firmy pożyczają osobą z maksymalnym wiekiem 75 lat.

makoma44

Ciekawy temat, ale nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Bo uważam, że lepiej jest wziąć pożyczkę na siebie, a nie na babcię albo dziadka.