gangan

: Zmiana OFE

Witam! Chcialbym poradzic sie forumowiczow w kwestii wyboru ofe. Jestem w pewnym funduszu juz 5 lat, jednak to co widnieje na moim koncie z roku na rok jest coraz bardziej przerazajace... Podjalem juz decyzje o zmianie, jednak nie bardzo orientuje sie gdzie teraz najlepiej byloby sie przeniesc? Jak na razie to obstawialbym te ktore nie biora udzialu w losowaniu ZUS jakos w najblizszym czasie bo to chyba sa teraz najlepsze? Prosze o Wasze zdanie!

Admin

Odp: Zmiana OFE

Niestety trudno coś tu doradzić, większość funduszy stoi na podobnym poziomie, a kryzys mocno w nasze zgromadzone środki uderzył. Najlepiej wybrać najstabilniejszy fundusz, porównać sobie rankingi od początku reformy emerytalnej i zobaczyć, który był w miarę stabilny.

gangan

Czytalem wlasnie ostatnio artykul o kryzysie i ponoc jednym z lepiej radzacych sobie ofe po kryzysie jest PZU, ono takze chyba nie bierze udzialu w tym losowaniu tak?

Ostatnio zmieniony przez gangan (2009-12-30 20:17:14)

bankówka

W losowaniu nie biora udziału cztery najwieksze firmy ubezpieczeniowe, oferujace OFE, to z ich usług nalezałoby skorzystac. Orócz PZU jest w tej czworce tez ING

zuz

Zmienić fundusz bezpłatnie można zmienić po 2 latach. Kontaktujesz się ze swoim nowym OFE. Ja do Generali zapisałam się przez stronę https://www.generali.pl/klienci-indywid … mularz-ofe
Potem składasz odpowiedni formularz do dotychczasowego funduszu. I teoretycznie tyle. Jeżeli napotkasz trudności konsultant z nowego funduszu napewno Ci pomoże. Przynajamniej w moim przypadku tak było.

ubezpieczenie

Dość dużo niestety jest formalności przy zmianie ofe:
Formalności przy zmianie OFE