andrzej.kowalski

: zdolność kredytowa

Z żoną jesteśmy rok po ślubie. Ja zarabiam 1600 zł netto, a żona 1100. Jako, że planujemy wziąć kredyt chciałbym zapytać o jaki kredyt jesteśmy w stanie starać się razem z żoną? Czy orientują się Państwo, jaka może być to w przybliżeniu suma?
Pozdrawiam

katty

Odp: zdolność kredytowa

J może nie napisze o tym, ale skoro jesteście ze sobą rok to jeszcze łapiecie się na młode małżeństwo, a takie mogą starać się o kredyt PKO, w którego spłacie pomoże budżet państwa. Więcej na ten temat na: http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65588,3826334.html

adrianna

Odp: zdolność kredytowa

Z tego, co się orientuję to będzie to kwota od 140 do 170 tysięcy złotych w zależności od banku. Jeśli Pan chce to mogę znaleźć informacje na temat, gdzie dostanie Pan największy kredyt. Radzę też sprawdzić, jak wygląda jednak sprawa oprocentowania, gdyż im większe ryzyko dla banku tym większe oprocentowanie.

doradca finasowy

Odp: zdolność kredytowa

Witam,
Zdolnośc zakładając,że nie posiadają Państwo żadnych zobowiązań wynosiłaby max na 190 tyś zł na okres 40 lat. Wartobyłoby się w Państwa przypadku zastanowić nad kredytem preferencyjnym z dopłatami od Państwa-jako młode małżeństwo starajace sie o zakum I lokum.
odpowiem na każde pytanie; zapraszam: anna.sidor@opendirect.pl

nikitka30

Odp: zdolność kredytowa

Moi przedmówcy dobrze radzą. Wszak od niedawna dostępny w ofercie jest tzw. kredyt "Rodzina na swoim", do którego państwo nawet przez 8 lat dopłaca.
Radze się zastanowić nad nim i wgłębić w jego treść, bowiem wszystkich zalet nie da się opisać na forum.

czereśnia

Odp: zdolność kredytowa

witam
każdy bank oferuje inna zdolność kredytową, najlepiej poprostu złożyć wniosek do jak największej liczby banków.

-------------------
podróż samochodem

Ostatnio zmieniony przez czereśnia (2009-09-03 14:57:52)

Ona25

Odp: zdolność kredytowa

Praktycznie każdy bank udzieli Panu kredytu gotówkowego. Jest jednak pytanie ile Panu zostaje "na życie" po odtrąceniu wszystkich comiesięcznych wydatkow?

karoolina

Odp: zdolność kredytowa

Ja uważam, że takie coś lepiej powierzyć w ręce profesjonalistów. Ja biorąc kredyt mieszkaniowy skorzystałam z pomocy mojego agenta ubezpieczeniowego! Brzmi śmiesznie, ale on przyłączył się do grupy centrum ubezpieczeń i jest w stanie zaoferować mi oprócz ubezpieczenia kredyty. Myślę ze lepiej jest zasięgnąć porady u kogoś kto ma wgląd w oferty z wielu banków. Jednak jedną bardzo ważną rzeczą o której trzeba pamiętać przy braniu kredytu, to to aby była możliwość wcześniejszej spłaty. Nie wszystkie banki to oferują.

arkzawiercie

Odp: zdolność kredytowa

a Twój agent ubezpieczeniowy korzysta z takiej strony:
http://profidoradca.systempartnerski.pl/

Ostatnio zmieniony przez arkzawiercie (2010-11-12 17:36:01)

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

pracownik

Odp: zdolność kredytowa

Aby obliczyć zdolność kredytową potrzebne jest więcej danych niż te podane wyżej.

tomekopalowicz

Odp: zdolność kredytowa

Algorytm liczenia zdolności kredytowej jest różny dla każdego banku w jakim złożymy zapytanie, gdyż każda instytucja inaczej ocenia ryzyko udzielania kredytów przyjmując niejednokrotnie te same kryteria. Nie mniej jednak można obliczyć w prosty sposób szacunkową zdolność kredytową, czego możesz dokonać tutaj:  http://www.finansosfera.pl/porownanie-k … redytowej/

arkzawiercie

Odp: zdolność kredytowa

Sposoby na spadającą zdolność kredytową
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Zdolność kredytowa jest obecnie o kilkadziesiąt tysięcy niższa niż na początku roku. Coraz więcej osób szuka więc sposobów podwyższenia dostępnej kwoty kredytu. Radzimy co zrobić, aby otrzymać kwotę kredytu, która wystarczy na wymarzone mieszkanie:
http://kredytyonline.hpu.pl/readarticle … icle_id=61

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

maciejka

Odp: zdolność kredytowa

Państwa zdolność kredytowa - obliczona za pomocą kalkulatora na stronie  http://www.kred.pl/2010021198/Kalkulato … towej.html oscyluje wokół 150-175 tysięcy złotych.

Proszę jednak wziąć pod uwagę, że każdy bank ma nieco inny algorytm obliczania zdolności kredytowej, zresztą bardzo często zmieniany ze względu m in na zmiany w wysokości wydatków nażycie, czy ze względu na wahania stóp procentowych. W rezultacie w niektórych bankach państwa zdolność będzie niższa niż w innych.

Ostatnio zmieniony przez maciejka (2013-10-19 04:13:23)

arkzawiercie

Odp: zdolność kredytowa

Porównywarka finansowa z grupy Profi to nie jest zwykły portal finansowy. To maszyna, która ma za zadanie pomóc w wyborze optymalnego rozwiązania finansowego (to znaczy pokazuje najlepsze na dany moment kredyty hipoteczne, karty kredytowe, kredyty samochodowe czy konta bankowe), a umieszczony na niej kalkulator zdolności kredytowej podpowie Ci, na jaki kredyt Cię stać. Jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy, że podasz parametry, które są wymagane, by wyszukać dany produkt finansowy:
===>sprawdź<===

Ostatnio zmieniony przez arkzawiercie (2012-05-30 18:04:30)

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

liczylicz

Odp: zdolność kredytowa

Też jestem ciekaw jak teraz ta zdolność kredytowa wygląda, gdzie np. 2 lata temu było np. 200tyś to ile jest teraz?

poręcznia dla przedsiębiorców - wypełnij wniosek online
www.poreczenia.org

lukasek

Odp: zdolność kredytowa

Zależy to wszystko od Twoich zarobków .

--
Mieszkania 2 pokojowe Gdańsk

Moneymaker913

Odp: zdolność kredytowa

Aby obliczyć zdolność kredytową potrzebne jest więcej danych. Jakbys chcial mozesz przykladowo obliczyc raty - polecam kalkulator kredytowy http://cf.pieniadz.pl/kalkulatory/kalku … redytowej/

Magda37

Odp: zdolność kredytowa

dziś ciężko Samemu zorientować się w całej gamie produktów oferowanych przez Banki.
Wszystko też zależy od parametrów Banku.
Ja po długim serfowaniu i analizie stron internetowych znalazłam jedną, gdzie są dla mnie i sądzę, że dla innych także są dobre warunki zawarcia umowy

http://goo.gl/buXnF

osobiście jestem zadowolona.
Moja sąsiadka jest zazdrosna !!! pewnie myśli, że wygrałam w totolotka
pozdrawiam

Bankowy

Odp: zdolność kredytowa

Procedura scoringowa to najlepiej strzeżona tajemnica banku i żadne kalkulatory się tu na nic nie zdadzą - co najwyżej mogą być w jakimś sensie przydatne. Ale na tym ich rola się kończy.

Lady

Odp: zdolność kredytowa

Kalkulatory zdolności kredytowej są bardzo orientacyjne i nie uwzględniają wielu kosztów. Niedawno dostałam link od znajomej do strony, gdzie po zalogowaniu i niestety (niewielkiej, ale jednak) opłacie jest dostępna aplikacja do symulacji sytuacj finansowej(obecnej i przyszłej). Znajduje się na www.czymniestac.pl Sama aplikacja jest bardziej zaawansowana niż większość dostępnych kalkulatorów do liczenia zdolności kredytowe, bo uwzględnia różne obciążenia, wydatki, czynniki ryzyka, szanse etc. I można ją wykorzystać do liczenia zdolności kredytowej i przy planowaniu większych zakupów. Każdy bank ma chyba inną kwotę jaka musi pozostać po odjęciu pozostałych kosztów. Gdzieś czytałam, że jest to około 500zł, ale wogóle czy na osobę?

przemrutko

Odp: zdolność kredytowa

Kalkulatory kredytowe nie są dla ludzi, tylko dla banków. Korzystając ze strony czymniestać uzyskałem dostęp do aplikacji, która właśnie jest dla ludzi. Pozwoliła mi zorientować się jak może wyglądać moja przyszłość i czy na pewno mam szansę na spłatę kredytu, a nie tylko sprawdziła, czy bank nie padnie z mojego powodu. Warto sprawdzić.

Bankowy

Odp: zdolność kredytowa

Przy zarobkach 1500 czy 2000 zł brutto bank nawet nie będzie chciał rozmawiać o kredycie hipotecznym - i niestety słusznie, bo z czego taki gość go odda jak na rękę dostanie 1050 lub 1400 zł.
Wielu młodych gdyby nie rodzice i mieszkania z PRL-u to spaliby pod mostem. taka prawda.

camper

Odp: zdolność kredytowa

Ludzie radzą sobie lepiej sami niż z pomocą państwa. Kiedyś biliśmy się na dzidy teraz walczymy umiejętnościami o dobrą pracę żeby było stać na kredyty i to nie tylko mieszkaniowe.

bank

Odp: zdolność kredytowa

Odnośnie obliczania zdolności kredytowej polecam poczytać forum.
Szacunkowo zdolność kredytową mozna obliczyć wykorzystując kalkulator obliczający zdolność kredytową.

Oprocz tego warto poczytac:
www.zdolnosc-kredytowa.info
sporo informacji takze w poradniku kredytowym.

konto

Odp: zdolność kredytowa

Niestety z dnia na dzień zdolność kredytowa w bankach jest coraz niższa.

Ostatnio zmieniony przez konto (2012-07-09 12:12:17)