jack.rostowski

: Czy OFE zostaną zlikwidowane?

Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat OFE. Kto jest za a kto przeciw OFE? Proszę o argumentowanie opinii.

Sprawdź portal Lokaty ranking - znajdziesz tam aktualne zestawienie najlepszych depozytów bankowych

Miroslaw

Odp: Czy OFE zostaną zlikwidowane?

W OFE teoretycznie pieniądze są przyszłych emerytów, a w zusie wspólne, bo np. nie ma dziedziczenia. Ja jestem za tym, żeby nie było obowiązku emerytalnego, niech każdy sam sobie odkłada na emeryturę.

janetszanel19

Niedługo coś będzie więcej wiadomo. Ogólnie są trzy propozycje i jeszcze czwarta od Prezydenta, chyba najłagodniejsza.

Ranking lokat - zbiór najlepszych ofert lokat bankowych - porównanie oprocentowania - najważniejsze informacje z rynku usług bankowych.

Słona_Zupa

Jak widać po ojczyźnie OFE - Ameryce Łacińskiej nigdzie ten system argentyński nie sprawdził się. Wszędzie są groszowe emerytury niewspółmierne do prowizji jakie zarobili naganiacze. Nie mówię, że ZUS nie jest największym systemem argentyńskim, ale to jeden śmietnik z budżetem, więc jest szansa, że kasa z niego idzie na zapchanie dziur finansowych w budżecie Polski, a nie na akcje firm związanych z danym funduszem. Jestem za likwidacją. Najlepiej by pieniądze zostały zwrócone tym co je tam wpłacali. Prawdę mówiąc solidarność wprowadziła ten system bez referendum więc coś mi to od początku pachniało trybunałem.

bankowiec

OFE praktycznie już nie ma, rząd ukradł te pieniądze dla zusu.