arkzawiercie

: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie
Mimo spadku cen nieruchomości wielu Polaków nadal nie ma możliwości sfinansowania zakup własnego mieszkania. Z wyliczeń wynika, że od początku 2011 r. zdolność kredytowa części z nich spadła aż o 20%. Przyszły rok może jednak przynieść korzystne zmiany. Oczekiwane obniżenie stóp procentowych może wreszcie podwyższyć dostępną kwotę kredytów...
===>czytaj dalej<===

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

bankowiec

Odp: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

Dobrze się zapowiada.

Ostatnio zmieniony przez bankowiec (2014-12-18 09:47:41)

Moneymaker913

Odp: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

Hej,

Z tego co czytalem http://www.forum.pieniadz.pl/kiedy,tani … 84-15.html mieszkania maja taniec tylko do polowy roku 2013 ? co o tym myślicie ?

studenckie

Odp: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

Credit Agricole ma teraz bardzo tani kredyt mieszkaniowy:
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/ranking-kredytow/
Warto też skorzystać z pomocy doradcy np. open finanse.

rella

Odp: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

Nie żartujcie, przecież kredyty hipoteczne są najgorszymi z wszystkich kredytów a ponoć ma być jeszcze trudniej je otrzymać. Wcale bym się z tego nie cieszył jakoś specjalnie.

wiadomości

Odp: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

Kredyty hipoteczne są najlepszymi ze wszystkich kredytów. Mylisz się rella. Są najtańsze i pozwalają zdobyć to co najcenniejsze - własny kąt. Kredyty gotówkowe to dopiero jest zmora portfela. Pozatym kredyty hipoteczne to tak szeroki zakres spraw, że aż trudno uwierzyć, że można takie teksty pisać. Finansowanie zakupu działki jest bardzo dobrą opcją przykładowo, można kupić miejsce biurowe, garaż. Oczywiście dom i mieszkanie ale to każde dziecko wie.
http://i43.tinypic.com/n395hy.jpgPiękna działka za kredyt
Nie ma się co obawiać, bo kredyty hipoteczne są po to aby pomagać. W przeciwieństwie do parabankowych pożyczek - one są po to aby doić.

tulip

Odp: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

No i mamy koniec 2013 roku i niestety wcale o mieszkanie łatwiej nie było niż w poprzednich latach. Zaryzykowałbym twierdzenie że jest trudniej niż przed rokiem. Oczywiście jeżeli mówimy o kupowaniu mieszkań na kredyt. Stopy procentowe zostały obniżone, ale w zamian za to banki cichaczem podwyższyły marże. Efektem jest niższa zdolność kredytowa (bo realne dochody potencjalnych kredytobiorców spadły).

maciejka

Odp: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

Zbliża si e koniec 2013 roku, więc z tej perspektywy można już dokonać analizy i weryfikacji, czy te przypuszczenia i zapowiedzi się sprawdziły.

1) Pod pewnym względem w 2013 roku kredyty hipoteczne rzeczywiście okazały się być bardziej dostępne - za sprawą obniżek stóp procentowych, które spowodowały bardzo znaczący spadek oprocentowania kredytów zabezpieczonych hipoteką. Tutaj nie mogą być innego scenariusza skoro stopy procentowe w Polsce są aktualnie na najniższym historycznie poziomie.

2) Banki dosyć skutecznie ograniczyły tę dostępność kredytów zwiększoną decyzjami RPP o obniżkach stóp - poprzez podwyżki marż kredytowych. Często były to podwyżki wprowadzane cichaczem, bez większego rozgłosu. Jeżeli na początku roku bez problemu znaleźć można było promocyjny kredyt mieszkaniowy z marżą niższą niż 1% to teraz marża rzędu 1,30% to świetna okazja....

3) Wygaszenie programu Rodzina na swoim przyczyniło się do spadku popytu na kredyty hipoteczne, ucierpiała na tym i dostępność kredytów bowiem wiele osób ze średnimi dochodami mogło by sobie jeszcze pozwolić na kredyt RnS, ale standardowy kredyt mieszkaniowy, ze względu na niską zdolność kredytową, jest już nieosiągalny.

Efekt końcowy powyższych zjawisk - w 2013 roku obserwujemy kilkunastoprocentowy spadek sprzedaży kredytów hipotecznych w porównaniu z rokiem 2012. Czyli główna teza tego artykułu raczej się nie sprawdziła...

carna

Odp: W 2013 r. łatwiej o własne mieszkanie

Teraz to już całkiem, mieszkań nie ma, a jeśli są, to i tak mamy problem z wykupieniem. Taka to sprawa teraz i nic się z tym nie zrobi. Dlatego ja ogólnie tylko oglądam sobie różne rzeczy, jak na przykład winda samochodowa cena jej mi na przykład odpowiada. I mam nadzieję, że to uda mi się dobrze rozwiązać, że kiedyś sobie na to pozwolę.