abzym654

: Lokaty krótko czy długoterminowe?

Witam, czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie co jest bardziej opłacalne lokaty długo czy krótkoterminowe? Zawsze mi się wydawało, że depozyty długoterminowe są lepiej oprocentowane, jednak ostatnio jak przeglądałem rankingi okazuje się, że nie koniecznie. Chyba, że w tym wszystkim tkwi jakiś haczyk.

Konta oszczędnościowe - aktualne rankingi, ciekawe artykuły
Najlepsze lokaty - źródło wiedzy o lokatach bankowych

arkzawiercie

Odp: Lokaty krótko czy długoterminowe?

Gdzie oszczędzać? Konto oszczędnościowe, a może polisolokata?

Konta oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe oprocentowane jest wyżej od zwykłych kont, pozwala też na swobodne wpłaty i wypłaty, nie zamraża środków jak lokata. Niestety ma też swoje wady: oprocentowanie jest z reguły niższe od lokat, wypłaty środków są obarczone dość wysoką prowizją, a oszczędności pomniejszane są o 19% podatek Belki.

Polisolokaty
Lokaty analogiczne do tradycyjnych, ale w formie krótkoterminowego ubezpieczenia na życie, czyli polisy, która jest zwolniona z podatku Belki. Oznacza to, że w przypadku ulokowania środków na rok otrzymamy dokładnie taki procent jak w ofercie.

Lokaty bankowe
Tradycyjne lokaty bankowe, odsetki pomniejszane są o podatek "Belki" (-19%) który odejmowany jest automatycznie i odprowadzany do budżetu.
Opodatkowanie lokat tradycyjnych sprawia, iż z lokaty np. na 7% otrzymamy jednie 5,67%, a pozostałe 1,33% zostanie przekazane przez bank do budżetu jako podatek od dochodów kapitałowych.

Różnice w zyskach z poszczególnych produktów można łatwo porównać tutaj:
===>sprawdź<===

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

Adamoo

Faktem jest, że od pewnego czasu można spotkać się z sytuacją, kiedy to lokaty na krótki okres czasu wygrywają poziomem oprocentowania z depozytami długoterminowymi. Jednak w większości przypadków takie lokaty na krótki okres czasu to typowe promocje, które posiadają wiele ograniczeń. Może to być niski limit kwoty maksymalnej np. tylko 10 tys zł. Warto więc dokładnie zapoznać się z warunkami.

Oprocentowanie lokat - sprawdź warunki depozytów bankowych
Porównanie lokat - oferty o najwyższym oprocentowaniu

komplita

Zasadniczo każdy rodzaj lokaty ma swoje dobre i gorsze strony, a więc aby dobrze wybrać proponowałbym nieco więcej dowiedzieć się na temat lokat ogólnie. Można to zrobić dzięki stronie http://oszczedzajbezpiecznie.pl lub innych podobnych.

herki

zdecydowanie lokaty krótkoterminowe, max. do 3-6 miesięcy. Nie ma sensu wiązać się z bankami i ich ofertami na długie lata, bo ich warunki z czasem się zmieniają także lepiej na krótko ale skutecznie. Zresztą jeśli chcesz mieć fajne porównanie i ranking to sobie wejdź tu na www.rekinfinansow.pl

Ostatnio zmieniony przez herki (2016-08-29 20:11:39)

sovanna

Ktoś z Was ma może doświadczenie w inwestowaniu w te produkty bankowe? Dysponuje 20tysiącami oszczędności. Jest to za mało nawet na wkład własny do kolejnego mieszkania, które mogłabym przeznaczyć na wynajem. Pomyślałam o takiej https://www.santanderconsumer.pl/lokaty … ium,6.html , bo minimalny wkład wynosi właśnie 20tysięcy złotych. Nie wiem jednak na jak długi czas ją założyć. Mam możliwość od 1 roku do 10 lat. Jak sądzicie na jaki okres czasu najkorzystniej jest ją założyć?