adrianna

: opłacalność

Ostatnio powstało kilka serwisów typu social lending.
Zastanawia mnie jednak opłacalność dla osób, które udzielają kredytów. Trzeba odciągnąć podatek i nie są to ogromne oprocentowania, a jest to też ryzykowne, bo czasem kredytobiorca może nie spłacić kredytu.
Mam nadzieję na ciekawą dyskusję na ten temat, bym mogła się więcej o tym dowiedzieć.
Pozdrawiam

emilia27

Odp: opłacalność

Serwisy te zabezpieczają kredytodawców, żeby w razie, jeśli nie zostanie on spłacony to nie będą oni wystawieni. Ryzyko jednak istnieje większe niż, jeśli wpłacimy pieniądze na zwykłą lokatę w banku. Cięzko to określić, ale może być to ciekawy sposób na ulokowanie pieniędzy w obecnym czasie, gdy cięzko z funduszami inwestycyjnymi.

ekspert

To zależy od serwisu, Są takie, w których pożyczasz z mniejszym ryzykiem i na dłuższy okres czasu. Czasem zdarzają się w tych mniej bezpiecznych oferty bardzo dobre, gdzie można fajnie zarobić w krótkim czasie. Jednak trzeba liczyć się, że od zarobku płaci się vat. Na pewno lepiej wychodzi się na takich pożyczkach niż lokowaniu pieniedzy.

adrianna

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Czy możecie mi Państwo powiedzieć ile można w przybliżeniu zarobić na udzielaniu takich kredytów od kwoty 10.000?

Ona25

A co jeżeli chodzi o bezpieczeństwo? Z tego co czytalam na temat tych serwisów internetowych to chyba najpewniejszym z nich jest Monetto.pl
Tam oprócz weryfikacji zarejestrowanego użytkownika, każą sobie dosłać przeskanowany dokument tożsamości i nierzadko zaświadczenie o zarobkach. Kokos.pl z kolei też ma zabezpieczenia, tyle, że inne. Chodzi tu o wysokość gotówki. Nasza zdolność kredytowa rośnie wraz z ukończonymi transakcjami.
W tych portalach dobry jest również system komentarzy- w końcu to już jakieś zapewnienie o wiarygodności danej osoby.

klaudia84

Jeżeli chodzi o serwis monetto.pl to ostatnio wyczytałam, że on podobno boryka się z jakimiś problemami. Ludzie podobno dzwonili w sprawie płatności i dodzwaniali się do automatycznych sekretarek.
Dlatego też osobiście nie uważam go za wiarygodny.

tomeczek

Ja tam jestem tradycjonalistą i jeżeli już muszę i potrzebuję pożyczki to wybieram się do banku, tudzież popularnego skoku. Nie ufam i nie wierzę w serwisy social lending...no cóż możę się mylę, ale zdania nie zmienię

Makler

pożyczki społecznościowe nie cieszą się w Polsce dużą popularnością... może to właśnie przez naszą mentalność - nieufność do Internetu. Właściwie jest uzasadniona nieufność, ponieważ pożyczając pieniądze przez internet nie mamy pewności, czy je potem z powrotem dostaniemy, a wyegzekwować to może być naprawdę ciężko...

___
pożyczki prywatne

czereśnia

powściągliwość Polaków jeśli chodzi o inwestycje finansowe jest ogromna, dlatego nie ma co się dziwić, że ma zbyt wiele osób, które chętnie pożyczają kasę w tego typu serwisach. Strach przed utratą kasy sprawia, że większość woli wrzucić oszczędności na lokatę 0,00000001 % niż zaryzykować

gingera1976

Witam serdecznie forum.
Mam pytanko odnosnie kredytu w Polsce.
Mieszkam obecnie za granicą i chciałabym złożyć wniosek do jakiegokolwiek banku by tylko uzyskać kredyt około 20tys złotych.Chcą w większosci bankach 6 miesięczne wpływy,ale ja nie mam na to teraz czasu.Miałam przed wyjazdem w PKO SA. Konto,ale ze względu na to,że nie ma mnie w kraju 4 lata to nie wiem czy ono w ogóle jest aktywne.Gdzie mogłabym uzyskać kredyt szybko i na umowę z pracy na czas nieograniczony.
Albo gdzie mogłabym zadzwonić by takowe informacje otrzymać...
z góry dziękuję i pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony przez gingera1976 (2010-03-09 12:08:44)

rbk

w temacie SL polecam kokos.pl sam mam tam konto jako PD(pożyczkodawca)
zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie jest to inwestycja tak pewna jak bankowa ale na pewno bardziej zyskowna oprocentowanie to 20% rocznie, poza tym pożyczka jest spłacana co miesiąc a nie na koniec inwestycji - możemy ją ponownie zainwestować zwiększając zysk
w serwisie jest dużo różnego rodzaju weryfikacji, które uwiarygadniają PB, poza tym firmy windykacyjne działają coraz skuteczniej (miałem dwie windykowane pożyczki i obie odzyskałem)

Ostatnio zmieniony przez rbk (2010-04-23 12:43:52)

Lumberjack

Wiem, że do firm windykacyjnych zgłasza się sporo pożyczkodawców - inwestorów którzy zainwestowali w pożyczki społecznościowe. A firmy windykacyjne nie są raczej zainteresowane odzyskiwaniem po kilkaset złotych od "społecznościowych" dłużników, to logiczne, bo jest to zupełnie nieopłacalne. Przykład: http://www.kredyty.aid.pl/a-kto-to-bedz … ykowal.htm Kancelaria prawna też raczej nie będzie pisac pozwu o zapłate takiej kwoty.

bankówka

Piniądze mozna odzyskać, a przynajmniej starac się odzyskać poprzez sądowy nakaz zapłaty, problem jest z jego wykonaniem, ale zwyle sadowy nakaz działa na dłuznika, zwłaszcza oatrzony klauzulą wykonalności.

Nomad

Temat jest stary, ale myślę, że wart pociągnięcia. Prowadzę blog dot.  Social Lending i jako tako orientuję się tematyce.
Na rynku obecnie działają 4 serwisy SL:
- Kokos.pl
- Finansowo.pl
- Zakra.pl
- NaChwilke.pl

Ma wystartować:
- Investto.pl - w umie już wystartowało, ale jakoś nie widać ruchu
- DajPo.pl
- Sekrata.pl - trwają testy

Każdy z działających serwisów ma inną specyfikę. Myślę, że jest sens bawić się w SL, ale z głową. smile

bankówka

A przy okazji podeslij linka na Twój blog, chętnie poznam wiecej tajników SL.

arkzawiercie

Polecam Kokos.pl - firma z dużym doświadczeniem. Co ważne dla pożyczkodawców skutecznie rozkłada i minimalizuje ryzyko.

http://profidoradca.systempartnerski.pl … ciowe.html

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

malanka

ostatnio doszedł jeszcze:
http://www.pozycz.pl

Mifolow

arkzawiercie napisał:

Polecam Kokos.pl - firma z dużym doświadczeniem. Co ważne dla pożyczkodawców skutecznie rozkłada i minimalizuje ryzyko.

http://profidoradca.systempartnerski.pl … ciowe.html

Ryzyko jest zawsze, nie ma się co oszukiwać, że jakiś portal dobrze się zabezpiecza.
Trzeba mieć wiedzę na temat tego co chce się robić. Tu akurat chodzi o inwestowanie.

Mifolow

ale jeśli ktoś nie jest przekonany do serwisów pożyczek społecznoścowych to może zainteresuje ich serwis Kasomat.pl

w skrócie to wygląda tak ze inwestujemy min 1000 zł, a po roku dostajemy zwrot plus pewne 12%, ale sam jeszcze nie jestem wyedukowany dlatego też chciałem zapytać czy ktoś już słyszał coś o tej stronce i może coś powiedzieć?

arkzawiercie

Co dalej z pożyczkami społecznościowymi w Polsce?
======================================
W ciągu ponad trzech lat od startu pierwszego przedsięwzięcia typu social lending (Kokos.pl należący do Blue Media SA) branża powinna okrzepnąć, ustabilizować się. Tymczasem na liście działających w Polsce platform ciągle zachodzą zmiany – jedni konkurenci przychodzą, inni znikają z pola widzenia. Czy świadczy to o porażce samej idei czy wręcz przeciwnie – o niewykorzystanym wciąż potencjale? (...) czytaj dalej: http://kredytyonline.hpu.pl/readarticle … icle_id=31

Najlepsze produkty finansowe w jednym miejscu http://kredytyonline.hpu.pl

Katarzyna_SS

Ja również wybrałabym kokos.pl mimo wszystko jest nadal najbardziej popularny i wiarygodny. Obawiałbym się trochę tych nowych "tworów" big_smile

Dowiedz się jakie są największe minusy Providenta

Kreda

Problem z tymi serwisami jest taki, że znikają tak szybko jak się pojawiły.
Co ma robić ktoś, kto pożyczył?
Ten kto wziął kasę raczej się tym nie przejmuje, prawda.

Zbigg

Aby się zabezpieczyć pozostaje weryfikacją pożyczkobiorcy i dywersyfikacja ryzyka, czyli pożyczanie większej ilości osób ale mniejszych kwot, np. rzędu 100-200zł. No ale i tak w to nie wchodzę.

Sposobem na czyste ściany jest antygraffiti i mycie elewacji.

Bankowy

a jak np. ktoś nie odda 50 zł czy warto się sądzić?
bo to sprawa cywilna, długa, nerwowa i skomplikowana.

kowalski

Niby ciekawa sprawa, ale dla mnie ryzyko jest czynnikiem odstraszającym. Czy takie serwisy, w razie czego, pomagają efektywnie ściągać należności?