sławek

: Oszczędzanie na emeryturę

Ciekaw jestem ile z Was oszczędza na swoją emeryturę? zadałem takie pytanie, ponieważ sam zastanawiam się czy to nie jest najwyższy czas by odkładać sobie pieniądze na swoją przyszłość emerytalną. Tutaj natknąłem się na ważne zdanie - https://www.prywatnaemerytura.pl/wszyst … piej-.html, mianowicie "im wcześniej zaczniesz, tym lepiej". Całkowicie się z tym zgadzam i żałuję, że nie pomyślałem o tym wcześniej, o tych kilka lat. Co o tym myślicie? Czy odkładacie pieniądze na emeryturę??

Ostatnio zmieniony przez sławek (2015-06-08 10:25:23)

omatic

Odp: Oszczędzanie na emeryturę

Witam, moim zdaniem oszczędzanie na przyszłą emetyturę ma jak największy sens. Z przerażeniem patrzę na proponowane przez Państwo wymogi wieku w pracy, więc wydaje mi się, że celem naszego oszczędzania nie jest sama tylko godziwa emerytura ale przede wszystkim wcześniejsza emerytura! Sprawdziłem już wiele sposobów na oszczędzanie, ale najpewniejszą metodą jest odkładanie pieniędzy nie na konto, ale ich inwestowanie w grupę aktyw na którę zawsze będzie popyt - platyna, srebro złoto. Ja zaopatruje się w IDFmetale.pl bo zawsze ze względów bezpieczeństwa wybieram odbiór osobisty i płatność gotówką. Proponuje sprawdzić jaki dealer metali szlachetnych ma oddział w waszym mieście, sprawdzić opinię i udać się tam osobiście. Dzięki temu zabezpieczamy pieniądze przed inflacją, a kupują złote sztabki, złote monety czy srebrne monety bulionowe mamy pewność, że uda nam się przechować wartość pieniędzy w czasie. A to moim zdaniem jest podstawa oszczędzania długoterminowego.

Ostatnio zmieniony przez omatic (2016-10-03 11:30:36)

karol77

Odp: Oszczędzanie na emeryturę

Współcześni ludzie coraz odważniej myślą o swojej przyszłości, ponieważ bardzo szybko, także za sprawą medycyny i poprawy świadomości wśród społeczeństw rozwijających się, wydłuża się średnia wieku. Aby odkładać pieniądze w prawidłowy sposób polecam zajrzeć na stronę http://ikze.startblog.pl/2016/11/23/mys … zyszlosci/