Słona_Zupa

: Praca w banku

Witam. Jestem ciekawy jakie trzeba mieć wykształcenie by starać się o taką pracę? Czy trzeba mieć w ogóle studia wyższe? (w sensie czy jest to warunek konieczny?) Mój brat będzie zdawał maturę w 2015 lecz z tego co wiem nie zamierza (przynajmniej na razie) studiować. Czy ma zatem szanse na taką pracę? Szukałem informacji na ten temat na różnych portalach, w tym portalach dotyczących bezpośrednio matury 2015 (jak choćby http://zdasz.to/poradnik-maturzysty/lista ale nadal nie mam pewności. Czy są na forum jacyś rekruterzy z banków i mogliby się wypowiedzieć?

sesje

Odp: Praca w banku

Żeby pracować w banku trzeba mieć znajomości, albo dobre CV po samej maturze to można jedynie sprzątać w banku.

_____________________
Sesje elixir

Ostatnio zmieniony przez sesje (2015-06-23 19:54:11)

cashmere

Odp: Praca w banku

Osoba zainteresowana pracą w banku niekoniecznie musi ukończyć studia o specjalności związanej stricte z bankowością, wystarczy kierunek obejmujący jeden z takich przedmiotów jak rachunkowość, matematyka, statystyka, mikroekonomia, makroekonomia czy informatyka.

sławek

Odp: Praca w banku

Całkiem dobra opcja.

soho

Odp: Praca w banku

Poczytaj na forach
http://www.forum-bankowe.pl/praca-w-banku/
http://www.banki-opinie.info/banki-praca-f12/
tam to już było

Maciej

Odp: Praca w banku

Nie potrzeba mieć wyższego wykształcenia,aby pracować np. jako obsługa klienta. Tam wystarczy jedynie mieć średnie

pauladebska

Odp: Praca w banku

Moja znajoma studiuje coś związanego z żywnością i pracuje w archiwum banku.

aleksy

Odp: Praca w banku

Jak człowiek umie się sprzedać to nawet człowiek po chemii będzie pracował w banku i będzie bardzo dobrym pracownikiem. Niestety nie jest to taka łatwa praca jak nam się wydaje. Po pierwsze zawsze nienaganny wygląd. Do tego trzeba mieć też anielska cierpliwość. W sumie jak zawsze gdy pracuje się z klientem. No i należy cały czas się kształcić w coraz to nowszych produktach bankowych.

Kacha78

Odp: Praca w banku

Zgadzam się z tym że praca w banku nie zawsze jest taka miła i przyjemna. Trzeba być odpornym na stres.

Kacha781A

Odp: Praca w banku

Ja planuje rozpocząć pracę w banku. Obawiam się jedynie tego stresu związanego z pracą z ludźmi.

mojekonto

Odp: Praca w banku

No tutaj trzeba mieć nerwy ze stali  big_smile

rosolka

Odp: Praca w banku

Obawiam się, że pracodawcy wychodzą z założenia, że kandydat do pracy potrafi pisać i czytać. Dziwne zatem wydaje się pytanie kandydatów do pracy czy znajomość Excela jest wymagana.  O ile pamiętam Excela uczą w gimnazjum. Przynajmniej tak było w mojej szkole. Ale teraz jest dobra zmiana więc może lekcje ograniczają się jedynie do religii. W każdym bądź razie w pracy zdalnej Excel a przede wszystkim arkusz kalkulacyjny jest podstawową formą komunikacji, czy to przy pomocy dropboxa , czy innej aplikacji wewnętrznej. Tak współpracują z firmą freelancerzy (z całej Polski) zajmujący się usługami internetowymi. Jest nawet u nas taki dowcip:- Która godzina?- ctrl + Shift + ;
--------
New Project Łódź - freelancerzy SEO - http://www.newproject.biz.pl

OlkaR

Odp: Praca w banku

Praca w banku w dzisiejszych czasach to dość ogólne pojęcie... W końcu można pracować na wielu stanowiskach W BANKU nie mając nic wspólnego z obsługą klienta wink