Odp: Karta Miejska

Karta Miejska nie jest złym rozwiązaniem chociaż nie wyobrażam sobie jej jako środka płatniczego.

Odp: Pierwsze konto- jakie wybrac?

Jeśli to twoje pierwsze konto to właściwie w każdym banku dostaniesz świetne warunki, w 90% będą to darmowe konta z jakimiś niskimi progami zakupowymi kartą. Jak jesteś studentem, warto sie zainteresować getinem.

Odp: Konto dla Studenta.

Ja, gdy jeszcze byłem studentem(całkiem nie dawno) miałem konto w getin i byłem zadowolony. Jako, ze pobierałem stypendium Stypendium Rektora, to bank dorzucał mi ekstra % z tego tytułu.. no i na początek dali 50 zł - dla studenta to był majątek:)

Odp: Ubezpieczenie zdrowotne, gdzie najlepiej.

Marek Sz. napisał:

Ja tak się zastanawiam dlaczego w Polsce nie ma wolności w wyborze ubezpieczenia... Po co płacimy a raczej jesteśmy zmuszeni odgórnie do płacenia na NFZ skoro i tak większość ludzi korzysta z prywatnych usług zdrowotnych lub po prostu nie ma innego wyjścia. Irytuje mnie ta sytuacja strasznie. Nawet idąc do dentysty mimo, że jestem ubezpieczony muszę płacić za leczenie - czy to jest normalne? Jak to ktoś kiedyś w telewizji powiedział, gdy była "akcja z aptekami" - CHORY KRAJ, CHORZY LUDZIE.

Niestety, ale tak to jest gdy mamy 'państwo opiekuńcze'. Z jednej strony rząd niby daje, ale zabiera dużo więcej bo cały aparat państwowy musi to przetrawić. Na szczęście ubezpieczenia zdrowotne 'dodatkowe' nie są w tej chwili tak drogie i można sobie na nie pozwolić.