: Szkolenie z negocjacji

Poszukuję szkoleń dotyczących  zakresie negocjacji handlowych, tj. takie, które będą miały na celu zwiększenie efektywności sprzedaży. Firm w której pracuję przekazała nam na ten cel określoną kwotę z tym, że sami mamy wybrać  firmę szkoleniową. Widzę, że EY w ramach akademii biznesu organizuje szkolenia negocjacyjne, tj dokładnie takie http://www.academyofbusiness.pl/pl/szko … acje,110/ Zastanawiam się jednak, na ile szkolenie takie może wpłynąć na sprzedaż. Nie zajmujemy się oczywiście akwizycją, a sprzedażą instrumentów skarbowych i wydaje mi się, że przy indywidualnym ustalaniu oprocentowania takie zdolności mogą się przydać, przy czym chciałabym zaczerpnąć wcześniej informacji, czy z Waszego punktu widzenia takie szkolenie jest przydatne.

: Szkolenie dla bankowców

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat szkoleń oferowanych przez formy zewnętrzne. Jestem odpowiedzialny za mały zespół w jednym z banków. Stanowimy backoffice dla parterów kredytowych. Powoli jednak coraz bardziej jesteśmy wdrażani w ich obowiązki, chodzi przede wszystkim o takie kwestie jak uczestnictwo przy ustalaniu ryzyka kredytowego, ustaleniu spełnieniu warunków do uruchomienia kolejnej transzy kredytów, kontakt z klientem i ściągnanie od niego wszystkich niezbędnych dokumentów itd, chodzi o to, żeby jak najbardziej odciążyć Partnera Kredytowego, żeby ten skupił się jak najbardziej na robieniu biznesu z klientem. Dlatego też powoli rozglądam się za jakimś szkoleniem, które przybliżyłyby pewne zagadnienia. Na http://www.academyofbusiness.pl/pl/ znalazłem szkolenie oferowane przez Ernst&Young dot. analiz finansowych pod kątem decyzji kredytowych i inwestycyjnych. Czy ktoś z Was może był uczestnikiem takiego szkolenia lub słyszał coś i mógłby coś więcej powiedzieć? Z góry dzięki!

: Ocena zdolności start-upów

Na pewno wśród Was są osoby, które pracują w bankach i opiniują zdolność kredytową. To właśnie do tych osób chciałbym skierować swoje zapytanie. Chodzi o to, że chcę wyjść na rynek z własnym start-up'em, który miałby polegać na sprzedaży mniej więcej tego rodzaju akcesoriów dla biegaczy http://e-running.com.pl/pol_m_Akcesoria … -1038.html i nic miej i nic więcej. Czy myślicie, że dla banku taka działalność byłaby perspektywiczna i mógłbym liczyć na jakieś dofinansowanie z jego strony? Czy raczej w początkowej fazie działalności nie ma co liczyć na jakiś kredyt, nawet obrotowy?

Odp: Ranking kont firmowych

Ostatnio wyczytałem na http://taxcare.pl/ że w zasadzie tylko trzy banki posiadają bezpłatne konta firmowe, tj: Deutsche Bank, Idea Bank i Meritum Bank. Z kolei najdroższe są w Invest Banku (bodajże ok. 80 zł miesięcznie), na dole rankingu są też PKO BP, BZ WBK. Z tym, że trzeba też brać pod uwagę produkty i koszty produktów oferowanych przez banki, bo zazwyczaj ban będzie wymagał otworzenia u niego rachunku jeżeli będziemy chcieli u niego zdobyć finansowanie, a to może już drożej wychodzić, niż w bankach, których konta firmowe są płatne.

: Szkolenie z negocjacji w biznesie

Chciałbym się Was zapytać, czy ktoś z Was uczestniczył albo przynajmniej słyszał coś o szkoleniach organizowanych przez E&Y dotyczących negocjacji w biznesie?
Na http://www.academyofbusiness.pl/pl/ widziałem, że są przez nich organizowane takie szkolenia w stopniu podstawowym i zaawansowanym, ale ciekawi mnie czy szkolenia te dużo wnoszą, czy  może lepiej poszukać czegoś innego?

: Umowy kredytowe-szkolenie

Witam!
W najbliższych tygodniach nasza firma chce przeprowadzić pewne szkolenie dot. nowych umów, które można spotkać w obrocie bankowym. Szkolenia ma odbyć się w Warszawie i będzie dotyczyć tzw. umów LMA. Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim do pracowników banków pracujących na takich umowach, ale również dla wszystkich innych osób (mam na myśli przede wszystkim prawników oraz osób współpracujących z kancelariami), które chciałyby poznać praktyczne aspekty stosowania tych umów. Szukamy aktualnie miejsca, gdzie szkolenie takie mogło by zostać przeprowadzone. Ostatnio znalazłem tego typu salę wynajmowaną przez grupę Ernst&Young http://www.academyofbusiness.pl/pl/wynajem-sal,6/  Jestem zainteresowany szczególne salą żółtą. Pytanie, czy ktoś był może kiedyś tam na jakimś szkoleniu i może coś więcej powiedzieć? Chodzi mi o komfort sali. Czy nie ma żadnych zakłóceń z zewnątrz (takie sytuacje też trafiały nam się na szkoleniach) oraz samą lokalizację. Z góry dzięki za pomoc!

Odp: Kredyt hipoteczny w PLN czy w EURO?

Chyba sprawa jaka wyszła z kredytami w CHF rozwiała wątpliwości jaki kredyty lepszy, chyba, że zamierzamy ubezpieczyć się od ryzyka zmiany kursu waluty, wtedy to inna sprawa, ale oczywiście taki kredyt będzie droższy. Dlatego moim zdaniem nie ma co za bardzo kombinować i wziąć kredyt w PLN. Poza tym należy dobrze sprawdzić sam kredyt, bo może wyjść, że i bez zmiany kursu trochę przepłacimy, dlatego najlepiej wejść na jakąś stronę poświęconą kredytom, ofertach bankowych i ofertach o nich, np. na http://opinie24.pl/wyniki-wyszukiwania/ … hipoteczny i sprawdzić co i jak.. Ja np. dzięki temu zwróciłem uwagę na Bank Pocztowy, który ma naprawdę bardzo dobrą ofertę kredytów hipotecznych, ale jakoś specjalnie nie reklamuje się i przez to wydaje mi się, że niewiele osób zwraca uwagę na ten bank, przynajmniej w moim przypadku tak to wyglądało.

: Lokata w FM Banku?

Witam! Rozglądam się za jakąś lokatą i ostatnio na http://www.ebroker.pl/lokaty natrafiłem na ofertę lokaty w FM BANK, w sumie zdziwiło mnie to trochę, bo dotąd forma była bardziej kojarzona z kosmetykami, ale przedstawiona oferta była nawet ciekawa, dlatego chciałbym się Was zapytać, czy może ktoś z Was korzystał z usług tego banku? Ja nie jestem jeszcze do końca przekonany, dlatego liczę na jakieś Wasze info w tej sprawie:)