Odp: Polecane ubezpieczenia samochodowe

Ja polecam ubezpieczenie w mBanku - polecam wpis dotyczący historii jednej z klientek mDirect o tym jak zaoszczędziła na tej polisie:

http://poradnik-ubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-oc-mbank

Odp: ubezpieczenia samochodowe

Osobiście polecam ubezpieczenie mDirect, będę je polecać cały czas:) ! No chyba, że znajdę jeszcze tańsze. Na tej polisie zaoszczędziłem kilkaset złotych, tak jak moja rodzina i kilku znajomych. Najlepiej przekonać się samemu , bo wiadomo, ze wszystko zależy od samochodu oraz naszych danych, ale myślę, że warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli, bo ja przez kilkanaście lat byłem klientem PZU i dali mi za to zaledwie 5 %. Natomiast mDirect za wypełnienie wniosku online przyznało mi 10 %.

Odp: ubezpieczenie turystyczne

Myślę, że powinnaś mimo wszystko sama pomyśleć o jakimś ubezpieczeniu. Oczywiście dobrze jest najpierw dokładnie sprawdzić jak to jest z ubezpieczeniem oferowanym przez organizatora wycieczki, ale raczej jest to tzw. pakiet minimum. Takie czasowe ubezpieczenie nie jest drogie a daje nam poczucie bezpieczeństwa i spokój, który zapewni nam spędzenie miło i korzystnie czasu na wakacjach.

Odp: Ubezpieczenia samochodowe

Dobrze jest korzystać z wyszukiwarek i porównywarek produktów - wiem to z doświadczenia, bo dzięki kalkulatorowi OC udało mi się znaleźć bardzo tanią i korzystną polisę. Pamiętajmy jednak, by zawsze dobierać każdy produkt do naszych możliwości i potrzeb. Nie możemy zdecydować się na polisę, która w jakimś tam rankingu jest na pierwszym miejscu i tylko na tej podstawie dokonać wyboru. Zawsze parametry trzeba porównać do naszej sytuacji.

Odp: Ubezpieczenie zdrowotne, gdzie najlepiej.

Ja tak się zastanawiam dlaczego w Polsce nie ma wolności w wyborze ubezpieczenia... Po co płacimy a raczej jesteśmy zmuszeni odgórnie do płacenia na NFZ skoro i tak większość ludzi korzysta z prywatnych usług zdrowotnych lub po prostu nie ma innego wyjścia. Irytuje mnie ta sytuacja strasznie. Nawet idąc do dentysty mimo, że jestem ubezpieczony muszę płacić za leczenie - czy to jest normalne? Jak to ktoś kiedyś w telewizji powiedział, gdy była "akcja z aptekami" - CHORY KRAJ, CHORZY LUDZIE.

Odp: Sprawdzone

Myślę, że jednak dobór zakresu ubezpieczenia jest niezwykle ważny i powinien być w 100 % indywidualny. Bowiem ryzyko zależy od wielu różnych czynników. Nie możemy więc wybrać jakiegoś ubezpieczenia tylko dlatego, że w rankingach jest najlepsze lub kupił je nasz znajomy. Udajmy się do firmy, przedstawmy wszystkie informacje o naszej nieruchomości oraz lokalizacji i oczywiście naszych oczekiwaniach. Obawiam się, że niestety samemu będzie ciężko wybrać coś właściwego.

Odp: OC... czy trzeba płacić?

Jeśli nim nie jeździsz to teoretycznie nikt Cię "nie złapie" i nie narażasz innych uczestników ruchu. Wiele jest ogłoszeń o sprzedaży samochodów, dla których OC już jest nie ważne. Pytanie co dalej zamierzasz zrobić z tym samochodem? Bo w razie sprzedaży czy zawiezienia go gdzieś możesz zdecydować się na wykupienie 30 dniowego OC.

Odp: Ubezpieczenia majątkowe

Ja muszę odradzić ubezpieczenie nieruchomości PZU. Mojej koleżance sąsiad zalał łazienkę i to kilkakrotnie (był chory więc w sumie to nie jego wina). Sufit był w kiepskim stanie, wszystko odpadało. Cała procedura trwała naprawdę długo, za długo (kilka razy musiała dzwonić i pytać, przedstawiciel był sam zdziwiony, że to tyle trwa). Po oględzinach wypłacili jej... 60 zł. Nie wiem co niby za tą śmieszną kwotę miała zrobić.

Odp: Ranking ubezpieczeń OC i AC

Właśnie chyba nie każdy jeszcze zdaje sobie sprawę z faktu, iż zakres OC pojazdów jest dosłownie taki sam w każdej firmie ubezpieczeniowej, tak więc powinniśmy wyłącznie kierować się ceną, tak jak to Pan wspomniał w pierwszym poście. Niestety większość z nas trzyma się na siłę jednej polisy nie zdając sobie sprawy, że przepłacają za OC i to sporo!

Odp: Najlepsze ubezpieczenie na rynku

Z własnego doświadczenia mogę polecić mDirect. Podaję prosty przykład - mój ojciec, który posiada 60 % zniżek niemal od zawsze miał polisę w PZU i płacił około 900 zł za rok. Była to dla mnie ogromna kwota więc postanowiłem znaleźć w internecie stronę z porównywarką ubezpieczeń OC i tak znalazłem ofertę mBanku, gdzie wypełniając samodzielnie wniosek dodatkowo mój tata otrzymał 10% zniżki i polisa kosztuje go dokładnie 495 zł! Niemal od razu moja siostra zmieniła także ubezpieczyciela na mDirect i zaoszczędziła 300 zł.

Odp: Najlepsza pożyczka na większy wydatek

Nie widzę w zestawieniu mBanku, czyżby rata była aż taka wysoka???

Odp: redukcja długów czyszczenie historii w BIK

Czyszczenie BIK jest niemożliwe... Proszę więc nie używać takiego stwierdzenia i wprowadzać większość ludzi w błąd, robiąc im złudne nadzieje. Proszę konkretnie opisać co oznacza to pojęcie "czyszczenie", gdyż jest to chyba jakieś oszustwo.

Odp: Plastikowy pieniądz, korzyści i zagrożenia

Dobrze jest właśnie wprowadzić sobie takie ograniczenia w wypłacaniu dziennym pieniędzy z konta i co najważniejsze należy zawsze posiadać przy sobie numer na infolinię do zastrzegania kart! To niezwykle istotne, gdyż złodziej posiadając nasz kod PIN (podpatrzy w bankomacie, w sklepie, restauracji) może w ciągu chwili wyczyścić nasze konto. Nie można więc zwlekać. Nie mamy karty? Dzwońmy od razu.

Odp: Oplacalność pożyczek hipotecznych.

marmoon napisał:

Kredyt hipoteczny jest zawsze korzystniejszy, ale ciężko zdecydować się na któryś wśród tylu ofert. Banki prześcigają się w pomysłach na zdobycie nowych klientów. Jeden z banków przyznawał ostatnio kredyty na podstawie pit 2011 druki. Ja zdecydowałam się przed zaciągnięciem kredytu zaczerpnąć porady doradcy i właśnie poszukuję jakiegoś sprawdzonego.

Nie sądzę, aby jakikolwiek bank udzielił kredytu hipotecznego na podstawie PIT-u:] to tak jak z kredytami na dowód, w przypadku których bank i tak sprawdza historię w BIK i wpływy na konto. Nie należy więc sugerować się takimi rzekomymi okazjami. Jeśli nawet bank obniża np oprocentowanie kredytów, czy też nie pobiera prowizji, to po ustaniu "promocji" wszystko i tak sobie wyrówna:D

Odp: Kto może zaciągnąć kredyt na samochód?

W mBanku kredyt na samochód można otrzymać wyłącznie na podstawie historii rachunku, jeśli więc mamy stałe dochody, ale jednak nie możemy ich udokumentować, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. mBank po określonym czasie i wpływach na rachunek dokonuje oceny zdolności kredytowej i przedstawia specjalną ofertę różnych produktów dla nas.

Odp: Gotówka z dostawą do domu

Jeśli chodzi o gotówkę z dostawą do domu to zdecydowanie nie polecam! Za taką dodatkową opcję podczas brania pożyczki będziemy musieli naprawdę sporo zapłacić. Stara zasada, iż "nie ma nic za darmo" sprawdza sie w tym przypadku znakomicie. ZAWSZE wybierzmy opcję przelew lub osobiście udajmy się do siedziby firmy pożyczkowej.

Odp: Idealne konto dla STUDENTA

Osobiście polecam ekonto w mBanku, myślę, że proponują o wiele lepsze warunki dla osób młodych, niż ING i jego rachunek osobisty direct. Jestem obecnie posiadaczem obu tych kont więc doskonale wiem co proponują i jak to wszystko wygląda. Myślę, że warto porównać nie tylko konta ale także inne produkty proponowane przez te dwa banki, bowiem pamiętajmy, że to na podstawie historii rachunku bank zaproponuje nam określone produkty ze swojej oferty.

Odp: Kredyty konsolidacyjne

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego banki nie stawiają w ogóle na reklamę kredytów konsolidacyjnych? Przecież mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę na czym one polegają. Czy takie kredyty nie są opłacalne dla banków???

Odp: KREDYT ODNAWIALNY

Należy zaznaczyć, iż na początku po otwarciu konta możemy liczyć na limit do kwoty 10,000 zł. Dopiero później jako stali klienci z regularnymi wpływami na rachunek mamy możliwość starania się o podwyższenie przyznanego nam wcześniej limitu.

Odp: Maksymalny wiek kredytobiorcy

Wydaje mi się, że jednak jakieś ograniczenia wiekowe każdy bank stosuje. Wiem, że w instytucjach pozabankowych taka granica to zwykle 70 lat.

Odp: Kredyt dla nowej firmy - Idea Bank - opinie

Jeśli chodzi o kredyty dla nowych firm, to mBank bez wątpienia posiada najlepszą ofertę. Wystarczy otworzyć rachunek firmowy by móc skorzystać z kredytu odnawialnego z określonym limitem bez zaświadczeń i zbędnych dokumentów. Myślę, że warto się jej dokładniej przyjrzeć, lub wysłać po prostu wniosek online.

Odp: Chuck Noris i pożyczka

Jak już to Brad Pitt smile Osobiście uważam, że banki zamiast wydawać pieniądze i to pewnie niemałe na tego typu reklamy, powinny raczej zaproponować atrakcyjne oferty pożyczkowe lub kredytowe. Wydać tą gotówkę na coś sensownego dla klientów:]

Odp: POŻYCZKI BEZ BIK, DLA OSÓB ZE ZŁĄ HISTORIĄ KREDYTOWĄ!

Każda oferta zarówno ta bankowa, jak i prywatna ma swoje wady oraz zalety. Oczywiście produkty bankowe zwykle są tańsze i charakteryzują się mniejszym ryzykiem, jednak procedura jest dosyć skomplikowana i niepewna. Chociaż trzeba przyznać, że coraz więcej instytucji bankowych daje możliwość załatwienia wszystkich formalności przez internet.

Odp: Walka z betonem ( ING )

Nie sądzę, aby telewizja coś zdziałała. ING jest tak mocnym bankiem, iż utrata kilku klientów z powodu zobaczenia takiej historii w banku mu raczej nie zaszkodzi. Nie sądzę więc by się tym przejął. Ale sprawa faktycznie jest dosyć skomplikowana.

Odp: Najbardziej popularny KOKOS

A jak to jest w końcu z historią kredytową na portalach SL? Czy jest sprawdzany BIK? Skoro są to instytucje pozabankowe, to raczej nie mają one dostępu do bazy BIK-u. Czy się mylę?