Odp: opłacalność

A przy okazji podeslij linka na Twój blog, chętnie poznam wiecej tajników SL.

Odp: Jak myślicie? Czy każdy Bank nie sprawdzający BIK to jakieś oszustwo?

Dokładnie tak, kazda instytucja pozyczajaca pieniądze sprawdzi klienta. Jeśli BIK to składa sie z samych niespłaconych zadłużeń, to nawet provident odmówi.

Odp: MAM 20 LAT PILNIE POTRZEBUJE GOTOWKI.

Najpierw spróbuj tam, gdzie masz konto, jesli Twoje wpływy przelewasz na ten sam rachunek od 1.5 roku, to juz jeteś bardziej wiarygodnym klientem dla banku, bo bank Cię zna.
Jesli sie nie uda, to warto spróbować tam gdzie jest wysoki limit debetowy do konta, wiem, ze w ING maja podwójny i własnie w takim banku załozyć nowe konto.

Odp: Konsolidacja kredytów, pare pytań..

Ja objęłabym konsolidacją wszystkie kredyty. Tak jest wygodniej.

Odp: zmniejszenie kosztów kredytu?

kredyt konsolidacyjny to  rozwiązanie pozwoli nie tylko na oszczędność czasu i pewność, że wszystkie raty zostały terminowo spłacone, ale też da możliwość oszczędności pieniędzy. Dla osób, które maja więcej zobowiązań, to bardzo wygodne rozwiązanie.

Odp: kredyty

Szkoda, ze nie podajecie szczegółów ofert, myślę, ze nawet na tym skorzystacie. A tak nie wiadomo nawet czego się spodziewać.

Odp: Brak historii kredytowej to kłopot?

Zadłużenia spłaty z innych żródeł niż kredyty trafiają do BIG - ów, a nie do BIK. BIK to Biuro Informacji Kredytowej, jak sama nazwa wskazuje tu zbierane są informacje o zadłużeniu kredytowym, a nie innych zobowiązaniach.

Odp: Kredyt hipoteczny w PLN czy w EURO?

Znalazłam opracowania i analizy, które pomogą wybrać walutę kredytu mieszkaniowego . Trendy na rynku walutowym sie zmnieniają, warto sprawdzić jakie konsekwencje pociągają za sobą konkretne wybory danej waluty.

Odp: Konto przez internet

Czy każde konto internetowe zakłada sie w ten sposób? Czy to tylko domena mBanku?

Odp: RAIFFEISEN – PRZESTROGA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Bardzo dobry blog, oby więcej takich niezależnych opinii.

Odp: Najlepszy banki w Polsce (Waszym zdaniem)?

Każdy klient ma inne priorytety, dla mnie wazne sa niskie opłaty, bezpieczeństwo, duża ilość bankomatów i bliskość placówek. A e dla bardziej zamożnych klientów ważne sa inne kwestie, np: pakiet consierge.

Odp: Jak myślicie? Czy każdy Bank nie sprawdzający BIK to jakieś oszustwo?

I tylko na tym opieraja swoja działalność, nie mozesz dostac kredytu? - to provident chetnie go da, ale zapłacić trzeba kolosalne odsetki.

Odp: Kredyt hipoteczny w PLN czy w EURO?

To jak będą kształtowały sie kursy walut jest zawsze zagadką, zwłaszcza przy tak długoterminowych kredytach jakim jest kredyt hipoteczny. Kredyt w złotówkach jest drozszy, ale obecnie aby dostac kredyt w euro trzeba miec 20% wkładu własnego (juz we wszystkich bankach), albo wykupic ubezpieczenie niskiego wkładu. Jedno i drugie wiąże sie z wiekszą wpłatą na samym początku.

Odp: Pytanie o dane osobowe

Banki mogą czerpac takie informacje z BIG.

Odp: opłacalność

Piniądze mozna odzyskać, a przynajmniej starac się odzyskać poprzez sądowy nakaz zapłaty, problem jest z jego wykonaniem, ale zwyle sadowy nakaz działa na dłuznika, zwłaszcza oatrzony klauzulą wykonalności.

: Obligacje

Obligacje są może mniej ekscytujące niż akcje. Ale poważni inwestorzy je lubią, ponieważ ich określone typy potrafią przynieść całkiem solidne zyski i to bez ryzyka towarzyszącego akcjom. Ich określone typy - to wazne, nie wszystkie obligacje to czysty zysk, lepiej unikać obligacji śmieciowych.

: Lokata na euro 2012

MultiBank wprowadza lokatę inwestycyjną Lokata Mistrzów, aktywem bazowym lokaty jest indeks WIG20, maksymalny zysk to 9,5%, który mozna zarobić przez 18 miesięcy. Minimalna kwota inwestycji 5000 zł.
Co myślicie o lokatach inwestycyjnych, zarabiacie w ten spsób?

Odp: Lokata

Według najnowszego rankingu lokat całkiem dobrze wypada lokata w Meritum Banku i w Getin Banku, oprocentowanie odpowiednio5,10% i 5,02%. Trzeba jednak, dokładnie czytac umowy, bo banki lubia fundowac niespodzianki, np w postaci dodatkowej usługi, np karty kredytowej.

Odp: inwestowanie w fundusze inwestycyjne

Skoro nie ma sie pojecia o inwestowaniu, nalepiej skorzystac z pomocy profesjonalistów, firm doradczych jest duzo,  tylko dobrze wybrać.

Odp: NISZE EMERYTURY Z OFE

damian napisał:

tak to prawda fundusze notuja w ostatnim czasie spadki. Jedynym pocieszeniem dla nas moze byc to ze emerytura tylko w czesci sklada sie ze środków w OFE, a reszta jest z ZUS-u.
lat.

A to mi pocieszenie! jak nie z ofe, to na pewno nie z zus - u.

: Ubezpieczenie zdrowotne, gdzie najlepiej.

chciałabym sie prywatnie ubezpieczyć, ponieważ to co dzieje się w panstwowej słuzbie zdrowia, jest nie do zniesienia. Jedyne ubezpieczenie jakie znalazłam to oferta pzu. Jesli macie doświadczenia w tym zakresie, będę wdzieczna za informacje, czy to wogóle sie opłaca.

Odp: Jakie ubezpieczenie bedzie najlepsze?

Mam Avivę i sprawdz się, przynajmniej przy ubezpieczeniu samochodu prywatnego, nie wiem jak z samochodami słuzbowymi.

Odp: Uniqa, unika odpowiedzialności za powstałe szkody

Wiem, ze HDI ma ubezpieczenia majatkowe, do tej pory nie było problemu z egzekucją odszkodowania.

Odp: Rachunki firmowe pomagające w dysponowaniu środkami finansowymi

Kredyty przeznaczone dla firm sa bardziej dogodne, niz te dla ogółu. Mając firme mozna sie zastanowić nad kredytem obrotowym.

: Karty kredytowe dla kierowców

Na rynku Kart Kredytowych pojawiaja się czasami specjalne karty dla konkretnej grupy klientów. Ostatnio taką kartę kredytową wydał Allianz Bank, w ofercie jest OC i specjalne udogodnienia dla kierowców.
Korzystacie z Takich Kart?