: W jakim banku najlepiej miec karte kredytowa?

Ile bankow tyle propozycji kart kredytowych. Zawirowanie glowy murowane smile pomocy czy ktos ma dobre doswiadczenia z jakims bankiem a tym bardziej karta z niego smile

: Rachunki firmowe pomagające w dysponowaniu środkami finansowymi

Kredyty dla firm stały się już niemalże normalności na polskim rynku. Kryzys finansowy, który jeszcze kilka miesięcy temu panował niemalże na całym świecie sprawił, że bardzo duża ilość pieniędzy firm została wydana na stawienie czoła problemom gospodarczym. Odpowiednio wykonywane przemyślane kroki nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie kredyty dla firm przez nie zaciągane.

W firmach umiejscowiona jest tak duża ilość kapitału pieniężnego, że wręcz niemożliwe byłoby działanie bez chwilowych zadłużeń finansowych. Odpowiednio przemyślane decyzje kredytowe pozwalają na pozyskanie takich środków, które ostatecznie zadziałają na korzyść firmy, które się o taki kredyt zwróciła.

Kredyty dla firm są udzielane przez banki z bardzo dużym zapleczem finansowym ze względu na ich wysokość. Nie są to stawki, które są porównywalne z największymi kredytami zaciąganymi przez osoby fizyczne. Firmy bardzo często opierają się na bankach także w innych działaniach. Przykładem takiego działania jest leasing floty samochodowej. Firmy nie posiadają odpowiednich zasobów finansowych do zakupu na przykład 10-15 aut osobowych, czy też kilku aut ciężarowych, które potrzebują do działalności gospodarczej. Z pomocą może przyjść tutaj bank, który może zaoferować usługą odpłatnego wypożyczenia posiadanych przez siebie samochodów na cele działalności firmy.

Leasing jest taką formą wypożyczenia mienia, gdzie nabywca spłaca miesięczne raty ustalone w odpowiedniej umowie leasingowej, która ma ciągłość kilku lat. W ten sposób korzysta zarówno firma, która nie musi w jednym momencie wydawać dużych ilości pieniędzy, jak i banki, dla którego leasing stanowi także źródło dochodu.

: Kredyt na budowę domu lub kupno mieszkania

Rzadko kto jest w stanie od ręki wyłożyć znaczną ilość pieniędzy rzędu kilkuset tysięcy złotych na kupno nowego mieszkania. Kredyt mieszkaniowy jest w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem, które może prowadzić do szczęśliwego kupna własnego mieszkania. Po wzięciu takiego kredytu pozostaje jednak później okres jego spłaty.
Nie jest to przesadnie trudne, aby prawidłowo i o czasie spłacić kredyt w sytuacji, gdy posiadamy odpowiednie zarobki. Wtedy raty za kredyt mieszkaniowy mogą być opłacane na bieżąco, a jednocześnie pozostaje nam życie w normalnym standardzie. Banki naturalnie zabezpieczają się przed taką możliwością, że ktoś mógłby danego kredytu nie dać rady spłacić. Gdy istnieje ryzyko, że kredyt mieszkaniowy nie będzie spłacany, to pozostaje konieczność posiadania osoby, która jest w stanie za nas poręczyć, lub też jest możliwość założenia hipoteki pod nowo zakupione mieszkanie.

Innym sposobem na znalezienie własnego lokum jest wybudowanie nowego, bądź remont starego domu. Kredyt budowlany jest w stanie zapewnić nam środki finansowe do tych czynności. Dzięki prawidłowej wycenie wszelkich prac budowlanych można bardzo łatwo otrzymać środki na zrealizowanie wszystkich założeń. Oczywiście w tej sytuacji, przy znacznych nakładach, bank także może oczekiwać zabezpieczeń na kredyt budowlany, lecz bardziej istnieje takie ryzyko w przypadku budowy nowego domu, aniżeli przy remoncie domu lub mieszkania, które zwykle pochłania mniej pieniędzy.
Kredyt budowlany można wziąć we większości banków działających w Polsce. Do wniosku może być konieczne dołączenie wstępnego kosztorysu wszystkich prac, które będą odzwierciedlały ich zakres.

Odp: mBank - znika kasa!

Ja bym na drodze oficjalnej zlozyl skarge do zarządu banku, z kategorzcznym zadaniem wyjasnienia za co i na jakiej podstawie zaostaly sciagniete pieniadze. Pogrozil bym sadem - chociazby za brak poinformowania mnie o sciagnieciu pieniedzy. Nie darowal bym. Żądał bym pisemnego wyjasnienia.!!!!!!!!!

: Mamy nowego Prezydenta 2010

Hej Wam, i co mamy nowego prezydenta  pewnie nie wszystkim jest do śmiechu ale mnie się akurat to podoba. Wygrał mój kandydat. Może nie jest taki idealny aleeee smile
Moze to nie w temacie ale warte podyskutowania nieprawdaz? wink

: Jakie ubezpieczenie bedzie najlepsze?

Chodzi oczywiście o ubezpieczenie samochodu. To znaczy jeden towarowy a drugi osobowy. Co myślicie?

Odp: Najlepszy banki w Polsce (Waszym zdaniem)?

ja mam konto w PKO SA jestem bardzo zadowolony. Od wielu lat a dokladnie od 2001 bez problemow mam konto i w internecie. Polecam. Mialem tez w PKO bp ale zrezygnowalem.

Odp: Brak historii kredytowej to kłopot?

Mi sie wydaje ze Ty odwrotnie myślisz. Jak nie pożyczałes to nie jesteś dla bnaku wiarygodny? Nieee wręcz przeciwnie masz większe pole do popisu. Jako osoba nie potrzebująca większej gotówki i ze zdolnością zarabiania pieniędzy na swoje potrzeby. Tak sobie trzeba to tłumaczyć.

Odp: Najlepszy banki w Polsce (Waszym zdaniem)?

Zawsze chcąc coś zrobić z własnym kontem niezbędna jet wizyta w banku. Taka jest rzeczywistość lecz nie zgadzam się z Panią ze w Banku Pekao SA nie można robic przelewów przez interent - radze sie jeszcze raz przejsc do banku w celu glebszej analizy mozliwosci jakich dostarcza Pani ten bank.

Odp: Kredyt hipoteczny w PLN czy w EURO?

Powinienes zastanowić sie dokładnie nad jaką formą kredytu. Bo jest na rynku tak wiele kredytow i bankow co oferuja takie kredyty w roynzch walutach. Ostatnio nawet przeczytałem, że banki oferują kredyty hipoteczne na 110%. To oznacza, że zmniejszyli wartość wkładu własnego. Ja radze w PLN.